Tüm Barkod İhtiyaçlarınız için Hemen Arayabilirsiniz:

Diler
5 Ocak

Diler Demir Çelik - RFID Projesi

Janus Barkod, yüksek teknoloji çözümler sunmaya devam ediyor. Diler Holding dilovası demir çelik üretim tesisinde RFID ile üretim takibi projesi gerçekleştirildi. Demir çelik üretimi birçok zorlu sürece sahiptir. Koşullar gereği etiketleme ve okunabilirlik konusunda sıradan çözümler ile başarılı bir proje gerçekleştirmek imkansızdır. Barkod okunabilirliğinde büyük önem taşıyan ışık , yansıma oranı ve etiketin zarar görmemesi gibi koşullar maalesef demir çelik üretiminde sağlanamamaktadır. İşte tam bu noktada RFID teknolojisinin eşsiz faydaları ile oluşturulan proje efektif bir çözüm olarak sunulmaktadır.

Demir Çelik üretim süreçleri sırasında yüksek sıcaklıklar kullanılarak bobin (Kangal) haline getirilip sarılan demir-çeliğin taşınabilmesi için palet adı verilen taşıma aparatları kullanılmaktadır. Kullanılan bu aparatlar RFID tagler ile etiketlenerek, taşıma aparatı - mamül eşleştirmesiyle takip sağlanabilmiştir. Böylelikle hiçbir ek iş yükü getirmeksizin okuyucunun önünden geçen her mamül RFID okuyucu ile okutularak, okunan bilgi sisteme işlenmektedir. Barkod okumak için zorlu bir ortam olan demir çelik üretim tesisleri RFID sayesinde tüm bu sorunların aşıldığı ve güvenilir bir otomasyonun gerçekleştirilebildiği projelere ev sahipliği yapmaktadır.

RFID teknolojisi sayesinde barkod okumada olduğu gibi okuyucu ile okunacak etiketin birbirini yüz yüze görmesi gerekmeden okuma yapılabilmektedir. Böylelikle yüz yüze görme gerekmediği için barkod okuma konusunda önemli olan ışık seviyesi , yansıma oranı ve etiketin zarar görmemesi gibi olumsuz hususlar aşılarak güvenilir bir okuma yapılabilmektedir. RFID teknolojisi, barkodun yerini tamamıyla alacak gibi görünmesede sağladığı eşsiz özellikler ile işlerinize büyük kolaylıklar getireceği ve birçok avantaj sunacağı ortada.

RFID konusunda detaylı bilgi almak ve firmanız bünyesinde RFID uygulanabilirliği ile ilgili inceleme yapabilmemiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

img